Powodów, dla których chorujemy jest naprawdę dużo. Każda choroba jest inna i trudno tutaj generalizować, czasem ma podłoże bakteryjne, wirusowe, czy genetyczne, ale są też choroby, które są skutkami niezdrowego stylu życia.
Przede wszystkim należałoby tutaj wspomnieć o tym, że coraz więcej zaczyna rozumieć, jak ważny jest zdrowy styl życia. Niestety często następuje to w wyniku niezbyt przyjemnych doświadczeń. Zdarza się tak, że zaczynamy chorować i pomysł na zdrowe życie jest odpowiedzią na to, jaki jest nasz stan zdrowie, a czasem niestety jest trochę za późno. Tak naprawdę im wcześniej, tym lepiej.
Musimy pamiętać, że na stan naszego zdrowia wpływa nie tylko to, co jemy, ale również to, czy się ruszamy, bo tak naprawdę należy wspomnieć o tym, że spora grupa osób choruje właśnie ze względu na brak ruchu. Zwyrodnienia stawów, otyłość, jak również wiele innych schorzeń to efekt złej diety, jak również braku ruchu, który tak często ignorujemy, uważając, że nasza praca zapewnia nam wystarczającą ilość ruchu, na co dzień.