Niewątpliwe otyłość jest jedną z najpoważniejszych i najczęstszych chorób XX. Nie jest zaraźliwa, ale choruje na nią coraz więcej osób i chociaż lekarstwo jest tak proste i oczywiste, tylko niektórzy walczą z tym problemem.
Według statystyk otyłość jest największym problemem Amerykanów, ale również wielu Europejczyków, rzadziej dotyczy Azjatów, czy mieszkańców Afryki. Oczywiście otyłość jest ściśle powiązana z tym, co jemy, ile się ruszamy. Zapewne wiele osób uważa, ze w przypadku mieszkańców USA otyłość wynika z jedzenia dużej ilości burgerów i frytek. Oczywiście nie są to najzdrowsze dania, ale Eskimosi jedzą dużo więcej tłuszczów i nie mają takiego problemu z otyłością. W ten sposób specjaliści doszli do konkluzji, że największym problemem w USA jest łącznie tłustych dań ze słodkimi napojami.
Trzeba jednak zaznaczyć, że problem ten coraz częściej dotyczy także Polaków, chociaż w naszej diecie nie ma tyle słodkich napojów. Jemy jednak dużo smażonych rzeczy, a do tego bardzo mało się ruszamy. Nasza świadomość z roku na rok jest coraz lepsza, ale i tak wiele osób w ogóle nie uprawia sportu.